Timbuktu

Rok:

2014

Gatunek:

dramat

Czas trwania:

100 min.

Reżyser:

Abderrahmane Sissako

Scenariusz:

Abderrahmane Sissako Kessen Tall

Obsada:

Ibrahim Ahmed jako Kidane
Toulou Kiki jako Satima
Abel Jafri jako Abdelkrim
Fatoumata Diawara jako Piosenkarka
Hichem Yacoubi jako Dżihadysta
Kettly Noël jako Zabou
Mehdi A.G. Mohamed jako Issan
Layla Walet Mohamed jako Toya
Adel Mahmoud Cherif jako Imam
Salem Dendou jako Przywódca dżihadystów

Opis

Akcja  „Timbuktu” dzieje się w tytułowym mieście w Mali, nad rzeką Niger, w którym władze przejęli dżihadyści, którzy narzucają mieszkańcom terrorystyczny reżim. Mieszkańcom nie wolno palić papierosów, tańczyć, śpiewać ani słuchać muzyki. Zakazana jest nawet piłka nożna. Najbardziej poszkodowane są jednak kobiety, które zostają niemal całkowicie wyłączone z życia społecznego i narzuca się im przestrzeganie absurdalnych nakazów.

Kisane i jego rodzina jako nieliczni zostali oszczędzeni z chaosu zaprowadzonego przez nową władzę. Sytuacja zmienia się jednak drastycznie, kiedy mężczyzna nieumyślnie zabija sąsiada. Teraz musi stawić czoła konsekwencjom, które wyciągną od niego przedstawiciele nowego reżimu.

  


Aurora Films

Trailer

Galeria

Apteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj