The Walk. Sięgając chmur (The Walk)

Rok:

2015

Gatunek:

dramat, biograficzny, przygodowy, thriller

Czas trwania:

123 min.

Reżyser:

Robert Zemeckis

Scenariusz:

Robert Zemeckis Christopher Browne Philippe Petit

Obsada:

Joseph Gordon-Levitt jako Philippe Petit
Ben Kingsley jako Papa Rudy
Charlotte Le Bon jako Annie Allix
Ben Schwartz jako Albert
James Badge Dale jako Jean-Pierre / J.P.
Steve Valentine jako Barry Greenhouse
Mark Camacho jako Guy Tozolli
Sergio Di Zio jako Genco, funkcjonariusz
Clément Sibony jako Jean-Louis
Kwasi Songui jako Mężczyzna w kraciastej sportowej marynarce

Opis

Dwanaścioro ludzi spacerowało po księżycu. Tylko jeden człowiek w historii spacerował między dachami wieżowców World Trade Center.

 

Udało się to tylko jemu, Philippe’owi Petitowi (Joseph Gordon-Levitt). W tej niezwykłej przechadzce wspierał go jego mentor i przyjaciel, Papa Rudy (Ben Kingsley). Mistrz Robert Zemeckis, twórca „Forresta Gumpa”, „Cast Away: poza światem” i „Ekspresu polarnego”, przedstawia nieprawdopodobną historię, która wydarzyła się naprawdę. Film zabiera nas w widowiskową podróż po linie rozpostartej między dwiema wieżami World Trade Center. Przechadzka ta zaprowadzi nas na szczyt Nowego Jorku, skąd spomiędzy chmur spojrzymy na nasze marzenia. Ale „The Walk. Sięgając chmur” to zarazem list miłosny do dwóch najpiękniejszych miast świata – Paryża i Nowego Jorku lat siedemdziesiątych, hołd dla brutalnie zniszczonego symbolu potęgi Ameryki – wieżowców World Trade Center, oraz prawdziwa historia triumfu marzeń nad rzeczywistością. 


UIP

Trailer

Galeria

Apteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj