Opera HD: Napój miłosny - Donizetti - Baden-Baden 2012

Rok:

2012

Gatunek:

opera

Czas trwania:

135 min.

Reżyser:

Rolando Villlazón

Scenariusz:


Obsada:

Rolando Villazón jako Nemorino
Miah Persson jako Adina
Ildebrando D’Arcangelo jako Dulcamara
Roman Trekel jako Belcore
Regula Mühlemann jako Gianetta

Opis

26 lutego o godzinie 18:00 Multikino zaprasza na retransmisję opery komicznej Gaetano Donizettiego pt. „Napój miłosny”. Operę zobaczymy po raz pierwszy w sieci Multikino. Retransmisja odbędzie się w aż 16 kinach sieci Multikino. Nagranie zrealizowano w 2012 roku  w Baden-Baden. Rolando Villazón, będący równocześnie odtwórcą głównej roli i reżyserem, umieszcza historię Donizettiego w dość nietypowej scenerii, czyli na Dzikim Zachodzie, gdzie tajemnicze mikstury i szemrani szamani oferują rozwiązania wszystkich problemów życiowych.

„Napój miłosny” jest pierwszym dziełem Donizettiego, które zdobyło europejską sławę. Spośród współczesnych oper komicznych wyróżnia się wielką subtelnością i nastrojowością. W fabule wykorzystany został znany od średniowiecza motyw napoju o mocy łączenia kochanków (Tristan i Izolda), tu przeniesiony na włoską prowincję. Intrygę z inwencją i świeżością prowadzi muzyka, która jest bardzo atrakcyjna w swej rozmaitości i pomysłowości wykorzystywania operowych środków kompozycyjnych, w szczególności w rozpisaniu wartkich dialogów pomiędzy solistami i między solistami a chórem. Do tego dochodzą wplecione w partyturę motywy włoskich tańców i melodii ludowych. „Napój miłosny” jest komedią liryczną i uczucie przywołane w tytule opery wybrzmiewa w partiach Adiny i Nemorina. Wszystkie te nastroje i tony składają się na zajmujący dramaturgicznie i muzycznie spektakl.


Multikino

Trailer

  Galeria

  Apteka dyżurna

  Apteka ""

  Dyżurna apteka


  lista aptek »
  Reklama

  Drogi użytkowniku

  Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

    Akceptuj