Niezłomny (Unbroken)

Rok:

2014

Gatunek:

wojenny, przygodowy, biograficzny

Czas trwania:

137 min.

Reżyser:

Angelina Jolie

Scenariusz:

Ethan Coen Joel Coen Richard LaGravenese William Nicholson

Obsada:

Jack O'Connell jako Louis Zamperini
Domhnall Gleeson jako Russell Allen "Phil" Phillips
Garrett Hedlund jako John Fitzgerald
Takamasa Ishihara jako Mutsushiro Watanabe
Finn Wittrock jako Francis "Mac" McNamara
Jai Courtney jako Hugh "Cup" Cuppernell
Maddalena Ischiale jako Louise Zamperini
Vincenzo Amato jako Anthony Zamperini
John Magaro jako Frank A. Tinker
Luke Treadaway jako Miller

Opis

Obraz powstał na podstawie niezwykle popularnej książki autorstwa LAURY HILLENBRAND (Niepokonany Seabiscuit /tyt.oryg. Seabiscuit: An American Legend/) pt. Niezłomny, tytuł oryginału Unbroken, opowiadającej niewiarygodną, a jednocześnie ogromnie inspirującą historię Louie Zamperiniego na tle najbardziej dramatycznych wydarzeń ubiegłego wieku.

Osadzony w scenerii II Wojny Światowej i działań rozgrywających się na Pacyfiku, obraz „Niezłomny” dokumentuje przemianę Louiego z beztroskiego łobuziaka w mistrza olimpijskiego i w końcu w nie poddającego się przeciwnościom losu jeńca wojennego, który staje się ucieleśnieniem nadziei i hartu ducha narodu uwikłanego w globalny konflikt. Historia ta to również opowieść o żołnierzach, którzy dzięki swojej odwadze zmieniali oblicze wojny, opowieść o tragedii i triumfie ludzkiej woli.


UIP

Trailer

Galeria

Apteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj