Harry Potter i Zakon Feniksa (Harry Potter and the Order of the Phoenix)

Rok:

2007

Gatunek:

familijny, fantasy, przygodowy

Czas trwania:

138 min.

Reżyser:

David Yates

Scenariusz:

Michael Goldenberg

Obsada:

Daniel Radcliffe jako Harry Potter
Rupert Grint jako Ronald 'Ron' Weasley
Emma Watson jako Hermiona Granger
Ralph Fiennes jako Lord Voldemort
Imelda Staunton jako Profesor Dolores Jane Umbridge
Michael Gambon jako Profesor Albus Dumbledore
Maggie Smith jako Profesor Minerva McGonagall
Alan Rickman jako Profesor Severus Snape
George Harris jako Kingsley Shacklebolt
Evanna Lynch jako Luna Lovegood

Opis

Mija długie samotne lato, które Harry Potter spędza w oczekiwaniu na rozpoczęcie piątego roku nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Musi znosić wspólne mieszkanie ze znienawidzonymi Dursleyami, a jakby tego było mało, jego koledzy i najbliżsi przyjaciele – Ron Weasley i Hermiona Granger – przez całe wakacje nie przysłali mu nawet jednej kartki. Tak naprawdę nikt nie odezwał się do niego od czasu jego konfrontacji ze złym Lordem Voldemortem. Owszem, Harry w końcu dostaje list, ale nie taki, jakiego by oczekiwał. Otrzymuje zawiadomienie o tym, że zostanie wyrzucony z Hogwartu za bezprawne użycie magii poza szkołą i to jeszcze w obecności Mugola – wstrętnego kuzyna Dudleya. I na nic zda się tłumaczenie, że zrobił to w obronie przed niesprowokowanym i niewyjaśnionym atakiem dwóch dementorów.

Harry ma nadzieję wybronić się jednak przed nieformalnym sądem zaaranżowanym przez Ministra Magii, Korneliusza Knota, który kieruje się osobistymi powodami, chcąc na dobre pozbyć się młodego czarodzieja. Ku wielkiemu niezadowoleniu Knota, Harry zostaje oczyszczony z zarzutów, głównie dzięki interwencji szacownego dyrektora Hogwartu, Albusa Dumbledore’a, lecz po raz pierwszy jego powrót do Hogwartu budzi w nim obawy i niepewność. Harry dowiedział się, że większość społeczności czarodziejów dała się przekonać, iż historia o jego niedawnym spotkaniu z Voldemortem jest bezczelnym kłamstwem, co stawia jego moralność pod znakiem zapytania


WARNER BROS. PICTURES

Trailer

Galeria

Apteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj