Gra tajemnic (The Imitation Game)

Rok:

2014

Gatunek:

biograficzny, dramat, thriller

Czas trwania:

114 min.

Reżyser:

Morten Tyldum

Scenariusz:

Graham Moore

Obsada:

Benedict Cumberbatch jako Alan Turing
Keira Knightley jako Joan Clarke
Matthew Goode jako Hugh Alexander
Rory Kinnear jako Detektyw Robert Nock
Allen Leech jako John Cairncross
Matthew Beard jako Peter Hilton
Charles Dance jako Komandor Denniston
Mark Strong jako Stewart Menzies
James Northcote jako Jack Good
Tom Goodman-Hill jako Sierżant Staehl

Opis

„Gra tajemnic” to pasjonująca, a przy tym prawdziwa historia niezwykle utalentowanego brytyjskiego matematyka Alana Turinga, który w kluczowym momencie II wojny światowej ostatecznie złamał niemiecki kod Enigma. W rolach głównych zobaczymy fenomenalnego Benedicta Cumberbatcha („Sierpień w hrabstwie Osage”, serial „Sherlock”) oraz nominowaną do Oscara Keirę Knightley („Duma i uprzedzenie”).

Zespół najbardziej utalentowanych ludzi na świecie pracuje pod okiem genialnego Alana Turinga nad złamaniem skomplikowanego szyfru, którym posługują się hitlerowcy. Ich godne podziwu dokonania, oparte częściowo na pracy polskich naukowców, pozwolą ograniczyć liczbę ofiar wojny i przyspieszyć zwycięstwo aliantów. Po zakończeniu wojny Turing koncentruje się na badaniach, których efektem będzie potężna rewolucja technologiczna naszych czasów – narodziny komputera. Mimo swych wielkich zasług, geniusz wpadnie w poważne kłopoty, które w dramatyczny sposób odmienią jego los.


Forum Film Poland

Trailer

Galeria

Apteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj