Fru! (Yellowbird)

Rok:

2014

Gatunek:

animacja, przygodowy, familijny

Czas trwania:

90 min.

Reżyser:

Christian De Vita

Scenariusz:

Antoine Barraud

Obsada:

Paweł Domagała jako Żółty ptaszek (polski dubbing)
Anna Cieślak jako Ela (polski dubbing)
Elżbieta Jeżewska jako Jadźka (polski dubbing)
Katarzyna Kwiatkowska jako Biedronka (polski dubbing)
Cezary Morawski jako Dariusz (polski dubbing)
Wojciech Machnicki jako Sowa (polski dubbing)
Paweł Szczesny jako Czesiu (polski dubbing)
Jarosław Boberek jako Karol (polski dubbing)
Paweł Ciołkosz jako Waldi (polski dubbing)
Janusz Wituch jako Maksiu (polski dubbing)

Opis

Ptaszek, który nigdy wcześniej nie wychylił dzioba poza rodzinne gniazdo, zostaje przez pomyłkę przewodnikiem stada i ma poprowadzić grupę skrzydlaków do ciepłych krajów. Problem w tym, że nieborak nie ma zielonego pojęcia, gdzie leży Afryka. Jednak za sprawą nowych pierzastych przyjaciół i sympatycznej biedronki, która ma trochę nierówno pod kropkami, mały bohater pokaże wszystkim, gdzie ptaki zimują!

Autorem ścieżki dźwiękowej do przygód podniebnego żółtodzioba jest laureat Oscara za muzykę do „Zakochanego Szekspira” – Stephen Warbeck. Natomiast koncept artystyczny i projekty graficzne „Fru!” to dzieło wyobraźni i talentu Benjamina Rennera, autora zachwycającej, nominowanej do Nagrody Akademii krótkometrażówki „Ernest i Celestyna”. W oryginalnej wersji językowej bajki swoich głosów użyczają m.in. Dakota Fanning, Danny Glover, Christine Baranski i Seth Green. Gwiazdorski skład krajowego dubbingu komedii z polotem poznamy wkrótce. Polską wersję językową przygotowują twórcy familijnych przebojów „Zambezia” i „Kumba”. „Fru!” rozwinie skrzydła w kinach 6 marca.


Kino Świat International

Trailer

Galeria

Apteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj