Dracula: historia nieznana (Dracula Untold)

Rok:

2014

Gatunek:

akcja, fantasy, dramat

Czas trwania:

92 min.

Reżyser:

Gary Shore

Scenariusz:

Matt Sazama Burk Sharpless

Obsada:

Luke Evans jako Vlad
Sarah Gadon jako Mirena
Dominic Cooper jako Mehmed
Art Parkinson jako Ingeras
Charles Dance jako Mistrz wampirów
Diarmaid Murtagh jako Dumitru
Paul Kaye jako Brat Lucian
William Houston jako Cazan

Opis

Jest rok 1462. Transylwania cieszy się długim okresem pokoju pod panowaniem sprawiedliwego i zaprawionego w bojach władcy, Włada III, księcia Wołoszczyzny i jego ukochanej, dzielnej żony Mireny (SARAH GADON – Niesamowity Spider Man2). Wspólnie zapewniają oni pokój i chronią podwładnych przed potężnym Imperium Osmańskim.

Kiedy jednak sułtan Mehmed II (DOMINIC COOPER – Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie) żąda, aby 1000 wołoskich chłopców – w tym syn Włada, Ingerasa (ART PARKINSON – Gra o tron) – odebrano rodzicom i zmuszono do pełnienia służby w jego armii, Wład musi podjąć decyzję: zrobić to, co jego ojciec i oddać syna sułtanowi albo zwrócić się o pomoc do potwora i poświęcić własną duszę.

Wład udaje się w podróż na Górę Złamanego Kła, gdzie spotyka demona (CHARLES DANCE – Gra o tron) i zawiera faustowski układ – zostanie obdarzony siłą 100 ludzi, szybkością spadającej gwiazdy i mocą zdolną zmiażdżyć wrogów, w zamian jednak pojawi się w nim nieodparte pragnienie picia ludzkiej krwi. Jeśli w ciągu trzech dni będzie w stanie mu się oprzeć, powróci do dawnej postaci, jeśli nie, do końca swoich dni pozostanie w ciemnościach żywiąc się krwią i niszcząc wszystko, co jest mu drogie.


UIP

Trailer

Galeria

Apteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj