Crimson Peak. Wzgórze krwi (Crimson Peak)

Rok:

2015

Gatunek:

horror, dramat, fantasy, romans

Czas trwania:

119 min.

Reżyser:

Guillermo del Toro

Scenariusz:

Guillermo del Toro Matthew Robbins Lucinda Coxon

Obsada:

Mia Wasikowska jako Edith Cushing
Tom Hiddleston jako Sir Thomas Sharpe
Jessica Chastain jako Lady Lucille Sharpe
Charlie Hunnam jako Dr Alan McMichael
Burn Gorman jako Holly
Leslie Hope jako Pani McMichael
Doug Jones jako Lady Sharpe, matka Edith
Jim Beaver jako Carter Cushing
Javier Botet jako Enola / Margaret / Pamela
Kimberly-Sue Murray jako Dziewczyna z towarzystwa

Opis

Edith Cushing (Wasikowska) jest młodą aspirującą pisarką, mieszkającą z ojcem, sir Carterem Cushingiem, w Nowym Jorku początku XX wieku. Od dziecka nawiedza ją duch matki. Pewnego dnia otrzymuje z zaświatów niepokojącą wiadomość: „Strzeż się Crimson Peak”.

O serce Edith walczy dwóch mężczyzn, dr Alan McMichael (Hunnam), niezwykle inteligentny przyjaciel z dzieciństwa, z którym łączy ją intelektualna więź, oraz uwodzicielski sir Thomas Sharpe (Hiddleston), który potrafi skraść serce każdej kobiecie.

Kiedy ojciec Edith ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, Thomas zabiera ją do luksusowego domostwa, które od pokoleń należy do jego rodziny. Ogromny, gotycki, pełen tajemnic i niezrozumiałego mroku dom Allerdale Hall położony jest na gliniastych wzgórzach. Glina przybiera tu kolor czerwieni, co sprawia, że wzgórze nazywane jest „Crimson Peak”.


UIP

Trailer

Galeria

Apteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj