Znęcał się nad psem

Pyrzyccy policjanci zatrzymali 68 letniego mężczyznę, który drewnianym kołkiem bił psa swojego sąsiada. Mężczyźnie za znęcanie się nad zwierzęciem grozi do 2 lat więzienia.

Jak dobrze mieć sąsiada... tych słów znanej piosenki zapewne nie nucą pod prysznicem dwaj mieszkańcy jednej z miejscowości gminy Kozielice. W środę, 26 października, jeden z nich zawiadomił Policję, że jego sąsiad zabił drewnianym kołkiem jego psa. Policjanci udali się na miejsce, gdzie właściciel wskazał miejsce na posesji sąsiada, gdzie miał leżeć jego martwy szczeniak. Niestety okazało się, że we wskazanym miejscu psa nie było. W wyniku dalszych czynności policjanci dotarli do wskazanego sprawcy, który przyznał, że uderzył psa kijem, bo ten zaatakował mu kury. Mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali go i noc spędził w policyjnym areszcie.Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzęciem, za co Ustawa o Ochronie Zwierząt przewiduje nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł.asp Daniel Skrzypczak/ KPP Pyrzyce/PK
Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj