Zmiana przepisów, co się zmieni?

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
W sobotę 9 listopada w życie weszły zmiany w przepisach prawa. Zmiany dotyczą przede wszystkim nietrzeźwych kierujących pojazdami niemechanicznymi oraz wartości szkody od której zależy kwalifikacja czynu.

Najważniejsze zmiany w polskim prawie jakie zaczęły obowiązywać w sobotę 9 listopada 2013 r. to przede wszystkim kierowanie innym niż mechaniczny pojazdem będąc w stanie nietrzeźwym. Do tej pory za jazdę rowerem po pijanemu można było odpowiadać niemal tak, jak za kierowanie w tym stanie samochodem lub motorem. Teraz bez względu na zawartość alkoholu w organizmie kierowanie rowerem po alkoholu lub podobnie działającego środka traktowane będzie jako wykroczenie. Zmianie ulegnie też kwota od jakiej zależna jest kwalifikacja czynu przy zniszczeniu, kradzieży lub przywłaszczeniu mienia oraz wyrębu drewna w lesie. Do soboty wartość ta określona była na poziomie 250 złotych. Po zmianie przepisów granica oddzielająca przestępstwo od wykroczenia będzie zmienna i stanowić będzie 25% minimalnego wynagrodzenia za pracę. Obecnie wartość ta to 400 złotych. Wartość ta z dniem 01 stycznia 2014 roku wzrośnie do 420 złotych.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj