Złodziejska szajka rozbita

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Trzech mężczyzn zatrzymali policjanci Wydziału Kryminalnego pyrzyckiej Komendy Policji. Najmłodszy z nich 18 latek włamywał się i kradł, 20 latek pośredniczył w sprzedaży skradzionych rzeczy, a najstarszy z zatrzymanych, 26 letni mieszkaniec Pyrzyc skupował cześć przedmiotów pochodzących z przestępstwa.

Do włamań dochodziło na przełomie lutego i marca 2014r. Na terenie jednej z miejscowości koło Pyrzyc nieznany wówczas sprawca najpierw okradł miejscową plebanię, jeden z domów na obrzeżach miejscowości oraz świetlicę wiejską. Z każdego z wymienionych miejsc wynosił to, co wydawało mu się wartościowe i co w miarę szybko można było sprzedać. Ze świetlicy wiejskiej wyniósł świeżo zakupiony telewizor, z mieszkania i plebanii elektronarzędzia, myjkę ciśnieniową, elementy armatury łazienkowej i wiele innych przedmiotów.


W miniony piątek pyrzyccy kryminalni pracujący nad rozwiązaniem tych spraw zatrzymali 18 letniego mieszkańca tej samej miejscowości, którego od dłuższego czasu podejrzewali o dokonanie tych włamań. Tego samego dnia w ich ręce wpadł jego 20 letni wspólnik. Jak ustalono, schemat postępowania sprawców za każdym razem był podobny. Najmłodszy zajmował się zdobyciem towaru, a jego starszy kolega znalezieniem zbytu. W sobotę zatrzymany został też 26 letni mieszkaniec Pyrzyc, który zaraz po włamaniu do świetlicy odkupił od sprawców skradziony telewizor. W trakcie prowadzonych czynności w mieszkaniu 26 latka policjanci zabezpieczyli sprzęt elektroniczny i znaczną kwotę pieniędzy.

W efekcie każdy z zatrzymanych mężczyzn usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa. 18 latkowi przedstawiono łącznie trzy zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Jego 20 letni wspólnik usłyszał trzy zarzuty paserstwa. W trakcie przesłuchania oprócz przyznania się do zarzucanych mu czynów, przyznał się również do dokonania kradzieży rozbójniczej w lutym 2013 r. kiedy to grożąc mężczyźnie ukradł mu nowo zakupiony telefon komórkowy. Biorąc pod uwagę całokształt jego "działalności”, on też może nawet na 10 lat trafić za kratki. Wobec obu Prokurator Rejonowy zastosował dozór Policji. Jeden zarzut umyślnego paserstwa usłyszał 26 latek. Jemu z kolei grozi do 5 lat więzienia.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj