Złodziej rowerów w rękach policji

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Policjanci zatrzymali 55 letniego mieszkańca Pyrzyc, który od kilku dnia zarabiał na własne utrzymanie kradnąc mieszkańcom Pyrzyc rowery pozostawione "na chwilę” bez opieki. Wczoraj usłyszał cztery zarzuty kradzieży. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Od kilku dni niemal codziennie policjanci z Pyrzyc otrzymywali informacje o skradzionych rowerach na terenie Pyrzyc. Jednoślady ginęły spod sklepów i szkół. Policjanci w wyniku czynności wytypowali i zatrzymali 55 letniego mężczyznę, którego podejrzewali o dokonywanie kradzieży i umieścili go w policyjnym areszcie. Sprawcą okazał się ten sam mężczyzna, który został zatrzymany przez policjantów w trakcie kierowania po pijanemu kradzionym rowerem. Już w trakcie wstępnych czynności zatrzymany przyznał, że kradł rowery. Następnego dnia, po wytrzeźwieniu 55 latek usłyszał zarzuty. W trakcie przesłuchania przyznał się do kradzieży łącznie czterech jednośladów. Jak wyjaśnił, pozbywał się ich sprzedając przypadkowo napotkanym osobom za kilkadziesiąt złotych. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat więzienia.

Polskie prawo karne zakup kradzionego mienia określa jako paserstwo i przewiduje za takie zachowanie odpowiedzialność karną. Jednocześnie dopuszcza możliwość uniknięcia kary. Wystarczy, że z zakupionym "okazyjnie” mieniem zgłosimy się na Policję. Dlatego apelujemy do osób, które w ostatnich wykorzystały "okazję” i kupiły na kilkadziesiąt złotych rower, który wart jest dużo więcej, aby taki fakt zgłosiły pyrzyckim policjantom.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

Komentarze2013-08-16 04:52:54
#1

~fanboy
I dobrze, że ich złapali w zeszłym roku zgineły mi dwa rowery.

Apteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj