Zdemolowali szkołę

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Niestety nie wszystkim dane było 2 września uroczyście rozpocząć rok szkolny. W nocy z soboty na niedzielę Zespół Szkół w Warnicach "odwiedziło” dwóch absolwentów. Łamali drzwi, tłukli szyby, wyrywali i tłukli urządzenia sanitarne. Dwaj bracia w wieku 20 i 23 lat w ręce pyrzyckich policjantów wpadli już w niedzielny poranek. W poniedziałek usłyszeli zarzuty.

Zabawa rozpoczęła się już w sobotnie popołudnie. Na jednej z posesji w Warnicach zebrała się grupa młodych ludzi, którzy przy alkoholu świętowali urodziny koleżanki. Wśród uczestników zabawy, było między innymi dwóch braci, mieszkańców Warnicy w wieku 20 i 23 lat. Po zakończeniu imprezy bracia zamiast iść do domu, skierowali kroki do oddalonej o kilkadziesiąt metrów szkoły. Po wejściu do wnętrza budynku rozpoczęli dzieło zniszczenia. Zrywali ze ścian tablice ogłoszeniowe, przewracali i łamali meble, telewizory i komputery w salach lekcyjnych i pokojach nauczycieli, opróżniali napotkane na swej drodze gaśnice, wyłamywali drzwi, wybijali okna, wyrywali z podłogi sedesy i rozbijali zlewy w łazienkach. Po wszystkim wyszli ze szkoły.

Policjanci o zdarzeniu otrzymali zgłoszenie krótko po godzinie 7:00 w niedzielę. Czynności na miejscu prowadził między innymi przewodnik psa służbowego. Pies tropem sprawców doprowadził mundurowych do miejsca, gdzie dzień wcześniej odbywała się urodzinowa impreza. Dalsze działania doprowadziły policjantów do miejsca zamieszkania sprawców. Trzy godziny po otrzymaniu zgłoszenia policjanci zatrzymali 20 i 23 latka i osadzili ich w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania obaj byli jeszcze pijania. Już w trakcie wstępnych rozpytań solidarnie przyznali się do "wizyty” w szkole. Według wstępnych wyliczeń, mężczyźni spowodowali straty o łącznej wartości ponad 30 tysięcy złotych

Po wytrzeźwieniu sprawcy usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. W trakcie przesłuchania obaj przyznali się do popełnienia przestępstwa. Nie potrafili jednak określić, co skłoniło ich do takiego zachowania. Na wniosek Policji Prokurator zastosował wobec obu podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i poręczenia majątkowego w wysokości 10 tysięcy złotych.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj