Zatrzymany za łapówkę

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
"Masz pan na obiad, musimy jakoś żyć” - takimi słowami zwrócił się w czwartkowe przedpołudnie do policjanta Zespołu Ruchu Drogowego pyrzyckiej jednostki Policji 51 letni kierowca ciężarówki wkładając pod teczkę z dokumentami 100 złotowy banknot. Chciał w ten sposób uniknąć mandatu za popełnione wykroczenia. Dwie godziny później usłyszał zarzuty.

51 letni mieszkaniec powiatu kartuzkiego wjechał swoim samochodem ciężarowym do Pyrzyc od strony Lipian. Chcąc przyspieszyć dotarcie do celu podroży, na ul. Lipiańskiej nie bacząc na podwójną linię ciągłą i ograniczenie prędkości wyprzedził inny pojazd. Na swoje nieszczęście jego wyczyny nie uszły uwadze pełniącemu w tym miejscu służbę policjantowi pyrzyckiej drogówki. Pomiar prędkości wykazał, że kierujący przekroczył dopuszczalną granicę o 17 km/h. Jakby tego było mało, w trakcie jazdy nie używał też pasów bezpieczeństwa. Policjant podsumowując wyczyny kierowcy nałożył na niego mandat karny w wysokości 350 złotych i 9 punktów karnych. Zazwyczaj w takich chwilach pojawiają się ze strony kierowców prośby o mniejszą karę, o pouczenie, o anulowanie chociaż punktów karnych... 51 latek jednak ten "punkt programu” pominął. Wyciągnął 100 złotowy banknot i włożył go pod teczkę na dokumenty w policyjnym radiowozie twierdząc, że to "na obiad”. Policjant nakazał 51 latkowi zabranie pieniędzy informując go że jego zachowanie nosi znamiona przestępstwa. W odpowiedzi usłyszał jedynie "musimy jakoś żyć”. Policjant zabezpieczył pieniądze, zatrzymał kierowcę i doprowadził go jednostki Policji.

Już dwie godziny po sytuacji na drodze, 51 latek usłyszał od prokuratora zarzut wręczenia korzyści majątkowej policjantowi w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do winy jednocześnie odmawiając składania wyjaśnień. Zabezpieczono również jego mienie na poczet przyszłych kar finansowych. Nie uniknął też nałożonego mandatu i 9 punktów karnych za popełnione wykroczenia.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj