Zatrzymanie za włamanie

Wczoraj policjanci pyrzyckiej Komendy zatrzymali dwóch mieszkańców Lipian w wieku 23 i 34 lat, którzy poprzedniej nocy włamali się do jednego z domów w Lipianach, gdzie powyrywali z instalacji grzewczej miedziane rurki. Obaj usłyszeli już zarzuty.

Już dwa tygodnie przed włamaniem mężczyźni pierwszy raz weszli do remontowanego właśnie budynku aby zobaczyć, czy wewnątrz jest coś wartościowego. Wtedy tez wpadli na pomysł, że zdemontują miedziane rurki instalacji grzewczej. Przez następne dwa tygodnie mężczyźni czekali na "odpowiednie” warunki. Wczorajszej nocy sprawcy postanowili zrealizować swój plan. Do budynku weszli wypychając jedno z okien. Wewnątrz jeden z nich wyrywał z instalacji grzewczej miedziane rurki, a drugi łamał je na mniejsze kawałki i pakował do toreb. Sprawcy zabrali z mieszkania łącznie 34 kg rurek miedzianych, powodując straty wycenione przez właściciela na ponad 2 tysiące złotych. Rankiem mężczyźni udali się do punktu skupu złomu w Szczecie – Dąbiu, gdzie sprzedali miedź, dzieląc zysk po połowie.

Policjanci już kilka godzin po zgłoszeniu włamania ustalili i zatrzymali obu sprawców włamania. Dotarli też do punktu skupu złomu, gdzie zabezpieczyli dokumentację potwierdzającą sprzedaż miedzi wystawioną na nazwisko jednego ze sprawców.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: st.sierż. Daniel Skrzypczak / AŚ
Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj