Zatrzymani sprawcy włamania do plebanii

W ostatnim czasie to już trzecie zdarzenia, gdzie sprawcy wyciągają ręce po pieniądze Kościoła. Tym razem włamali się do plebanii w Starym Przylepie, gdzie ukradli kilkaset złotych. Już następnego dnia policjanci z Pyrzyc zatrzymali jednego ze sprawców. Kolejnego dnia wpadł też jego kolega.

Do włamania doszło w czwartek 4 kwietnia. Dwóch kolegów w wieku 27 i 28 lat do "akcji” przygotowywało się już dwa dni wcześniej. Jeden z nich doszedł do wniosku, że na plebanii muszą być jakieś pieniądze. Przecież w trakcie mszy zbierane są pieniądze i gdzieś leżeć muszą. Postanowili to sprawdzić. W czwartkowy wieczór pojechali do Starego Przylepu. 27 latek zaparkował samochód w uboczu, kilkaset metrów od plebanii i czekał w pojeździe na starszego kolegę, który poszedł po pieniądze. 28 latek dostał się do wnętrza plebanii. Nie przewidział jednak, że w najmniej dla niego odpowiednim momencie do środka wejdzie proboszcz parafii. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się krótka szamotanina. Sprawca wyrwał się księdzu i rzucił się do ucieczki, po drodze gubiąc część skradzionych pieniędzy. Dobiegł do czekającego na uboczu samochodu po czym obaj sprawcy odjechali w pośpiechu. I tu znowu mieli pecha, gdyż markę i numery rejestracyjne pojazdu którym uciekali, zauważył i zanotował emerytowany policjant, były Zastępca Komendanta pyrzyckiej komendy.

Następnego dnia we wczesnych godzinach porannych policjanci w jednej z miejscowości gminy Warnice dokonali zatrzymania jednego ze sprawców. Na terenie jego posesji stał zaparkowany pojazd, którym poruszali się dzień wcześniej. W niedzielę w ręce pyrzyckich funkcjonariuszy wpadł jego o rok starszy kolega, mieszkaniec Stargardu Szczecińskiego.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem, za co grozi im do 10 lat więzienia. W trakcie przesłuchania przyznali się do włamania. Na wniosek Policji, Prokurator Rejonowy w Pyrzycach zastosował wobec obu podejrzanych środki zapobiegawcze. Wobec jednego w postaci policyjnego dozoru, a wobec drugiego ze sprawców w postaci poręczenia majątkowego.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj