Zarzuty za narkotyki

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Schowani nocą na polnej drodze nie umknęli uwadze pyrzyckich dzielnicowych. Próbowali wyrzucić narkotyki i uciekać. Wszystko na nic. Dwóch z pięciu zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty posiadania i udzielania narkotyków. Pozostali uniknęli zarzutów.

W trakcie służby obchodowej na terenie gmniny Bielice, kilkanaście minut po godzinie trzeciej w nocy policjanci zauważyli grupę osób stojących przy samochodzie zaparkowanym przy polnej drodze w zacimnionym miejscu. Policjanci postanowili "przyjrzeć” się grupie osób. Podjeżdżając do nich radiowozem zauważyli, że na ich widok jeden z mężczyzn wyrzuca coś na ziemię. To upewniło mundurowych, że nie wszystko w tym miejscu odbywa się w zgodzie z prawem. W trakcie podjętej interwencji 29 letni mężczyzna, który odrzucił zawiniątko zaczął uciekać z miejsca, lecz po krótkim pościgu został zatrzymany. W toku dalszych czynności policjanci zabezpieczyli wyrzucony papier, w którym ujawnili jak się później okazało niemal gram amfetaminy. Policjanci zatrzymali i doprowadzili do jednostiki policji wszystkich pięć osób zastanych na miejscu. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że 29 latek dostał narkotyki od swojego 33 letniego kolegi, u którego w mieszkaniu policjanci również znaleźli kilka gram amfetaminy.

W wyniku podjętych przez mundurowych działań 29 latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Jego 33 letniemu koledze funkcjonariusze przedstawili łącznie dwa zarzuty, posiadania i udzielania narkotyków, co zagrożone jest karą do 8 lat więzięnia. Prokurator Rejonowy w Pyrzycach wobec 33 latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Pozostałe osoby po przesłuchaniu ich w charakterze świadków zostały zwolnione.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj