Zabrakło im paliwa

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Bez celu, dla zabicia czasu jeździli samochodem ulicami Pyrzyc. Jeździli do czasu, gdy w samochodzie zaczęło brakować paliwa. Niestety w kieszeni pustki. Wpadli więc na pomysł, że "zatankują” za darmo, a za dystrybutor miał im posłużyć inny samochód.

Czterech młodych mieszkańców Pyrzyc w wieku od 16 do 19 lat szukając wrażeń jeździło samochodem jednego z nich po ulicach miasta. Jednak zbiornik paliwa w samochodzie jak się okazało ma dno. Taka sama "susza” jak w baku panowała też w ich kieszeniach, więc zapasy paliwa postanowili uzupełnić w inny sposób niż korzystając z usług stacji paliw. Wydawało im się, że najprostszym sposobem na zatankowanie swojego samochodu, będzie wypompowanie benzyny z innego pojazdu. Jadąc ulicą Szkolną zatrzymali się obok zaparkowanego w zaciemnionym miejscu osobowego opla. Przy pomocy śrubokrętu wyłamali klapkę zabezpieczającą wlew paliwa, odkręcili korek i przy pomocy wężyka zaczęli zasysać. Jedyne jednak co udało im się zassać, to opary będącego w zbiorniku paliwa. Jakby tego było mało, zorientowali się że ktoś obserwuje ich z okna jednego z mieszkań. Był to właściciel okradanego opla. Mężczyzna o zdarzeniu powiadomił pyrzyckich policjantów, po czym ruszył za odjeżdżającymi z miejsca zdarzenia sprawcami, którzy musieli obejść się jedynie smakiem i zapachem wdychanej benzyny.

Działania policjantów i właściciela opla doprowadziły do zatrzymania wszystkich czterech sprawców. Trzech z nich usłyszało wczoraj zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Czwartym z nich, 16 latkiem zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj