Zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych

Policjanci z Wydziału Kryminalnego pyrzyckiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Szczecinie, zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych. Osobom udostępniającym maszyny zgodnie z kodeksem karnym skarbowym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj pyrzyccy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Szczecinie sprawdzając informację o organizowaniu nielegalnych gier hazardowych udali się do dwóch lokali na terenie miasta. W obu lokalach, ujawnili automaty do gier udostępniane klientom. Na miejscu po dokonaniu szeregu czynności zabezpieczyli urządzenia, w postaci 4 automatów, wszystkie o łącznej wartości 20 tysięcy złotych. Organizowanie gier hazardowych jest zabronione przez przepisy Kodeksu karnego skarbowego. Osoby udostępniające automaty usłyszą zarzuty zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. 

Ogólnie automaty zręcznościowe są legalne, ale jeśli znajdują się w kasynie lub koncesjonowanym salonie gier, natomiast jeżeli są udostępniane w innych lokalach i wypłacają pieniądze to jest to niezgodne z ustawą o grach hazardowych. Za taki proceder właścicielom grozi grzywna w wysokości kilkunastu tysięcy złotych, jak również trzy lata więzienia.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj