Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedzieli przed sądem w trybie przyspieszonym

 

W wyniku kontroli drogowych przeprowadzonych przez pyrzyckich policjantów w ostatnich dniach dwóch nietrzeźwych odpowiedziało przed sądem w trybie przyspieszonym.

W ostatnich dniach policjant Rewiru Dzielnicowych pyrzyckiej komendy zatrzymał do kontroli drogowej kierujacego motorowerem, jak się okazało badanie urządzeniem kontrolnym pokazało, że 54 – letni mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. Kierującego zatrzymano i przewieziono do jednostki policji gdzie został przebadany alkomatem na zawartość alkoholu, badanie dało wynik ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, po wytrzeźwieniu został przesłuchany i stanął przed sądem.

Kolejny nietrzeźwy, który wpadł podczas kontroli drogowej miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. We wczesnych godzinach rannych policjanci patrolujący miasto zatrzymali w Pyrzycach na ulicy Szczecińskiej do kontroli osobowego peugota, w trakcie kontroli wyczuli od kierujacego mężczyzny won alkoholu. Okazało się, że 32 – latek znajduje się w stanie nietrzeźwości. Kierujący przyznał, że spożywał alkohol ale był wyraźnie zaskoczony, że jeszcze jest nietrzeźwy. Mężczyźnie po wytrzeźwieniu przedstwiono zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i odpowiedział przed sądem w trybie przyspieszonym.

W przypadku motorowerzysty sąd orzekł karę jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat, grzywnę w wysokości 1500 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres 6 lat. Kierujacy samochodem osobowym usłyszał wyrok 1600 złotych grzywny i rok zakazu prowadzenia pojazdów. W obu przypadkach sąd postanowił ogłosić wyrok do publicznej wiadomości. Pamietajmy, że wsiadając po alkoholu za kierownice stwarzamy zagrożenie dla siebie, ale także dla innych użytkowników ruchu dogowego i jak widać jazda na „podwójnym gazie” nie popłaca.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj