Za daleko miał po piwo – ukradł dziecięcy rowerek

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
W nocy z piątku na sobotę policjanci z Pyrzyc zatrzymali 27 latka. Mężczyzna chcąc szybciej dostać się do sklepu, ukradł różowy dziewczęcy rower zakupiony dziecku w prezencie komunijnym.

Czasem bywa tak, że na imprezie alkohol skończy się zbyt wcześnie. Taka sytuacja dla niektorych osób jest nie do przyjęcia i za wszelką cenę dążyć oni będą do tego, aby "zatankować do pełna”. Taka wlaśnie sytuacja miala miejsce w piątkowy wieczór. 27 latkowi mało było alkoholu, postanowil więc udać się do sklepu uzupełnić zapasy. Obrał jednak zbyt dla siebie odległy punkt sprzedaży – jedną ze stacji paliw na skraju Pyrzyc. Zmęczenie zaczęło mu doskwierać już po kilkudziesięciu metrach marszu. Wszedł więc do jednego z bloków mieszkalnych, gdzie z klatki schodowej zabrał dziecięcy, różowy rower i nim postanowił jechać po piwo. Kradzież roweru zauważyła sąsiadka właścicielki roweru i powiadomił o zdarzeniu Policję. Sprawca zdążył oddalić się z miejsca kradzieży przed przyjazdem patrolu. Policjanci po kilkunastu minutach poszukiwań zauwazyli meżczyznę wybiegającego z jednego z sąsiednich budynków. Po krótkim pościgu natrafili na chowającego się za betonowym murem mężczyznę. Na tej samej posesji ujawnili skradziony rower. Mundurowi zatrzymali 27 latka, a odzyskany rower w nienaruszonym na szczęscie stanie zwrócili właścicielce. Tym samy zaoszczędzili łez 10 letniej dziewczynce, która dostała rower w prezencie komunijnym. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał niemal dwa promile alkoholu w organizmie.

Zatrzymany mężczyzna po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj