Za brak uprawnień do kierowania odpowie według nowych przepisów

Pomimo utraty uprawnień do kierowania nadal jeździł samochodem, a teraz w myśl nowych przepisów odpowie za popełnienie przestępstwa. Mężczyźnie grozi nawet dwa lata pozbawienia wolności.

Wczoraj rano w Pyrzycach policjant pełniący służbę patrolową zwrócił uwagę na kierującego samochódem osobowym marki VW Passat. Mężczyzna po wyjeździe na drogę publiczną i zauważeniu policyjnego radiowozu zaczął zachowywać się dość nerwowo. Takim zachowaniem jeszcze bardziej skupił na sobie uwagę funkcjonariusza. 

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej, w pierwszej kolejności został poddany badaniu stanu trzeźwości jednak do tego nie było zastrzeżeń. W trakcie kontroli okazało się, że 19 – letni mieszkaniec powiatu pyrzyckiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Jak się okazło w tym roku wobec mężczyzny została wydana decyzja administracyjna o cofnięciu uprawnień do kierowania za przekroczoną liczbę punktów karnych.

W świetle nowych przepisów obowiązujących od 18 maja mężczyzna popełnił przestepstwo z art. 180a kodeksu karnego zagrożone karą grzywny, ograniczeniem wolności lub pozbawieniem wolności do 2 lat. W niedługim czasie za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj