Z pomocą bezdomnym

Z uwagi na zbliżającą się zimę pyrzyccy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielami innych służb prowadzą działania pod katem osób bezdomnych. Sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać właśnie takie osoby. Ta pora roku jest szczególnie trudnym czasem dla osób bezdomnych. Bezdomni przebywają w miejscach, które nie maja ogrzewania i często pozostają nieocieplone a wahania temperatur mogą powodować zagrożenia ich życia i zdrowia.

W środę tj. 19 listopada dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach rozpoczęli działania pod kątem osób bezdomnych. Do prowadzonych działań przyłączyli się również Strażnicy Miejscy, Państwowa Straż Pożarna w Pyrzycach, pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej. W trakcie wspólnych patroli odwiedzają miejsca, w których zazwyczaj gromadzą się osoby bezdomne. Sprawdzają ogrody działkowe, opuszczone altany oraz pustostany. Pomimo, że temperatura jest jeszcze dodatnia to przedstawiciele rożnych służb wcześniej docierają do bezdomnych i oferują im pomoc. Spadki temperatur nie tylko w okresie zimowym mogą powodować zagrożenia dla zdrowia i życia osób tam przebywających. Bardzo ważne jest, aby osoby takie wiedziały, że jest dla nich miejsce, gdzie bezpiecznie mogą przetrwać mrozy. Pyrzyccy policjanci w ramach wykonywanych zadań będą systematycznie kontrolować miejsca, gdzie osoby bezdomne przebywają już od dłuższego czasu, w celu udzielania im natychmiastowej pomocy. Stała współpraca z funkcjonariuszami Straży Gminnych, Straży Pożarnej służyć będzie skoordynowaniu działań, które mają zapobiegać zamarznięciom osób bezdomnych. Do każdej jednostki policji w województwie zachodniopomorskim, w tym również do Pyrzyc, trafił aktualny informator o placówkach świadczących pomoc osobom bezdomnym opracowany przez zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie. Wszystko po to, by osoby, które będą chciały zimę spędzić w bezpiecznym i przede wszystkim ciepłym miejscu, mogły uzyskać niezbędne informacje gdzie i do kogo o taką pomoc się zwrócić.

Niestety bezdomności bardzo często towarzyszy alkohol, a pozostanie trzeźwym jest głównym warunkiem możliwości pobytu w schronisku, a w przypadku wielu osób bezdomnych jest to warunek nie do spełnienia.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj