Z podwójnym zakazem na podwójnym gazie

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Pomimo dwóch aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych będąc w stanie nietrzeźwości kierował samochodem. Teraz odpowie podwójnie za złamanie zakazu i jazdę "po pijaku".

Policjanci z Komisariatu Policji w Lipianach patrolujący miasto w niedzielny wieczór zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Forda Mondeo. Funkcjonariusze od kierującego samochodem mężczyzny wyczuli woń alkoholu. Badanie urządzeniem kontrolno-pomiarowym wykazało u mężczyzny niemal 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierującym okazał się 22 – letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości, który oprócz jazdy po pijanemu nie powinien prowadzić pojazdu z uwagi na obowiązujący go jeszcze co najmniej półtora roku podwójny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 22 latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

Teraz mężczyzna przed sadem odpowie za popełnione przestępstwa. Za złamanie orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj