Z nożem po 20 złotych

Funkcjonariusze pyrzyckiej Komendy Policji wspólnie z funkcjonariuszem Straży Międzygminnej w Pyrzycach zatrzymali 30 latka, który grożąc nożem pracownicy w sklepie spożywczym w jednej z miejscowości gminy Bielice, zabrał z kasy sklepu pieniądze. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie.

Mężczyzna wszedł do sklepu w miniony poniedziałek po godzinie 9 rano. Na głowie miał założoną czarną czapkę nasuniętą na twarz, a w ręku trzymał kuchenny nóż. Wymachując nim przed sprzedawczynią zażądał od niej wydania pieniędzy ze sklepowej kasy. Przerażona kobieta otworzyła kasę, z której sprawca zabrał garść bilonu w kwocie około 20 złotych. Po zabraniu pieniędzy napastnik wyszedł ze sklepu. Wychodząc odsłonił swoją twarz, a będąc kilkanaście metrów od budynku odrzucił nóż, którym sterroryzował kobietę.

Przybyli na miejsce policjanci zabezpieczyli nóż wyrzucony przez napastnika, a na podstawie uzyskanego rysopisu wytypowali jego dane personalne. Mundurowi po trzech godzinach poszukiwania sprawcy, zatrzymali go na terenie Pyrzyc, a następnie doprowadzili do policyjnego aresztu.

Na drugi dzień 30 latek usłyszał zarzut rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, za co grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż 3 lata. Wczoraj sąd zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Autor: SD
Źródło: Policja Zachodniopomorska

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj