Wzorowa reakcja – zatrzymany kierujący na „podwójnym gazie”

Na pochwałę zasługuje postawa mieszkańca powiatu stargardzkiego, dzięki któremu pyrzyccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku pijanego kierowcę. Mężczyzna zauważył podejrzanie poruszający się samochód i powiadomił policję. Okazało się, że 60-letni kierujący terenowym Isuzu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Wzorowa reakcja mieszkańca z powiatu stargardzkiego przyczyniła się do zatrzymania pijanego kierowcy. Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych. Mężczyzna, jadąc drogą W122 zauważył terenówkę, której kierujący miał wyraźne trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. Mężczyzna przypuszczał, że kierujący może być pijany i niezwłocznie powiadomił policję. Po zgłoszeniu sam jechał nadal obserwując zachowanie kierowcy pojazdu. Po komunikacie policjanci pyrzyckiej drogówki niezwłocznie udali się na drogę Pyrzyce – Mechowo i zatrzymali na gorącym uczynku kierującego terenowym Isuzu. Jak się okazało, 60-letni kierujący mieszkaniec Gryfina był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna utracił już prawo jazdy. Okazało się również, że w przeszłości mężczyzna był już karany za jazdę na „podwójnym gazie”. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem w trybie przyspieszony. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj