Wybił szybę w autobusie – usłyszał zarzuty

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Policjanci z Lipian zatrzymali w czwatrek 48 latka, który wybił szybę w drzwiach autobusu. Wszystko dlatego, że pijany został wyproszony z pojazdu w związku ze swoim zachowaniem. Dzisiaj sprawca usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia.

Mężczyzna jechał wraz ze swoją znajomą autobusem z Myśliborza. Po drodze pił piwo z puszki, co zauważył kierowca i zwrócił mu uwagę. Niestety 48 latek poczuł się tym bardzo urażony, zaczął wyzywać kierowcę, krzyczeć używając przy tym wielu wulgaryzmów nie zwracając uwagi na innych pasażerów autobusu. W Lipianach kierowca postanowił pozbyć się zakłócającego porządek pasażera z pojazdu. Przy wysiadaniu pijany 48 latek dał wyraz swojej złości uderzając ręką w szybę w drzwiach powodując jej wybicie, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci po uzyskaniu informacji o akcie wandalizmu i uzyskaniu rysopisu sprawcy udali się w patrol ulicami Lipian celem jego zatrzymania. Już po zaledwie 2 minutach zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. W trakcie rozmowy mężczyzna przyznał że wybił szybę w autobusie, gdyż zdenerwował się na kierowcę. Badanie wykazało że posiadał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali sprawcę i umieścili go w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu następnego dnia 48 latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Przyznał się do popełnienia przestępstwa. Nie uniknie też odpowiedzialności za spożywanie alkoholu w środku komunikacji publicznej.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj