Wspólne działania ze służbą celną

W poniedziałek tj. 13 października podczas wspólnych działań pod nazwą „DROGA” pyrzyckiej drogówki z funkcjonariuszami Służby Celnej z Myśliborza ujawniono 1,5 kilograma tytoniu bez akcyzy i zatrzymano osobę poszukiwaną.

Działania miały na celu zwalczanie nieprawidłowości występujących w obrocie wyrobami tytoniowymi w transporcie drogowym oraz kontrole pojazdów pod kątem rodzaju zużywanego paliwa oraz stanu technicznego pojazdów i kontrole trzeźwości kierowców.

Podczas działań policjanci nałożyli 16 mandatów karnych. 82 kierujących poddano kontroli trzeźwości. Skontrolowano pięć pojazdów ciężarowych oraz dwa autobusy. Za ujawnione nieprawidłowości zatrzymano jeden dowód rejestracyjny pojazdu. Funkcjonariusze ujawnili podczas kontroli artykuły tytoniowe nie posiadające znaków akcyzy. Zabezpieczyli 1,5 kilograma krajanki tytoniowej o wartości uszczuplenia podatku akcyzowego na prawie tysiąc złotych. Podczas działań w trakcie jednej z kontroli okazało się, że pasażer pojazdu jest osobą poszukiwaną przez jeden z Komisariatów Policji w Warszawie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 42 – latek był poszukiwany w związku z popełnieniem przestępstwa gospodarczego na terenie Warszawy.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj