WOŚP - kwestuj bezpiecznie

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
W najbliższą niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra kolejny raz podczas XXII finału. Do kwestowania w tym czasie uprawnieni będą wolontariusze. Aby mieć pewność, że pieniądze trafią do potrzebujących przypominamy o kilku zasadach bezpieczeństwa.W poprzednich latach na terenie całego kraju zdarzały się sytuacje, że datki na rzecz WOŚP zbierane były przez osoby nie uprawnione, a pieniądze zamiast dla potrzebujących trafiały do kieszeni oszustów.

Aby mieć pewność, że pieniądze zostaną przekazane zgonie z intencją ofiarodawców przypominamy, że każdy z wolontariuszy powinien posiadać przy sobie identyfikator i mieć go w widocznym miejscu. Umieszczone będą na nim następujące dane: indywidualny numer, zdjęcie osoby, numer ankiety. Każdy identyfikator ma pieczątkę i hologram w kształcie serduszka i powinien być zalaminowany. Posiada on także po lewej stronie kod QR.Ponadto uprawnieni wolontariusze mają specjalną puszkę. Puszka musi być oklejona zabezpieczającymi banderolami WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy, powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.
W zbiórkę pieniędzy zaangażowanych będzie wiele osób dobrej woli, także tych najmłodszych. Apelujemy do wolontariuszy o zachowanie rozwagi a w szczególności:
- nie należy chodzić samotnie, najlepiej zbierać datki w grupie innych osób,
- dzieci do 16 roku życia powinny kwestować w towarzystwie osoby dorosłej,
- unikać miejsc mało uczęszczanych, zwłaszcza po zmierzchu,
- jak najszybciej powiadamiać policję o wszelkich podejrzeniach zaistnienia niebezpieczeństwa lub przestępstwa.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj