Włamywał się po przetwory i drobny złom

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Włamywał się do piwnic i pomieszczeń gospodarczych. Kradł przede wszystkim drobne elementy metalowe nadające się do sprzedaży oraz … przetwory owocowe. Wczoraj 61 letni mężczyzna wpadł w ręce policjantów z Lipian.

Policjanci o próbie włamania do mieszkania w jednej z miejscowości gminy Przelewice dowiedzieli się od właściciela mieszkania. Sprawca na szczęście nie w porę zauważony został przez sąsiadów, ale zdołał zbiec z miejsca. Policjanci na podstawie opisu sprawcy przedstawionego przez świadków wytypowali 61 mieszkańca gminy Barlinek. Jeszcze tego samego dnia dotarli do niego i potwierdzili swoje przypuszczenia. Już w trakcie wstępnego rozpytania mężczyzna przyznał się do "wizyty” w gminie Przelewice. Policjanci zatrzymali 61 latka i doprowadzili do Posterunku Policji w Lipianach. Tam przedstawili mu zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do winy. W trakcie przesłuchania złożył obszerne wyjaśnienia. Opowiedział też policjantom o kilku innych kradzieżach z włamaniem których się dopuścił, a które nie zostały zgłoszone Policji przez pokrzywdzonych. Były też miejsca, do których próbował się włamać, ale z różnych powodów nie udało mu się dokończyć "pracy”. Jak wyjaśnił, z miejsc do których się włamywał kradł przede wszystkim przetwory owocowe oraz drobny złom. Funkcjonariusze przez niemal całe popołudnie docierali do kolejnych właścicieli okradzionych piwnic w celu potwierdzenia zdarzenia i przyjęcia stosowanego zawiadomienia o przestępstwie.

Łącznie 61 latek dokonał czterech kradzieży z włamaniem, oraz w sześciu innych przypadkach usiłował dokonać kradzieży z włamaniem. Wycieczki po kompot mogą go kosztować nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj