Włącz myślenie – bądź bezpieczny

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
To myśl przewodnia spotkania pyrzyckich policjantów i strażaków z uczniami II klas szkół ponadgimnazjalnych powiatu pyrzyckiego, którzy są u progu osiągnięcia wieku uprawniającego do ubiegania się o prawo jazdy.W ramach organizowanych w Pyrzycach wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka w sobotę 18 maja, w sali kinowej Pyrzyckiego Domu Kultury policjanci i strażacy pyrzyckich jednostek spotkali się z uczniami klas II szkół średnich. Przed rozpoczęciem prelekcji Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach bryg. Mirosław Rabiega wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Pyrzycach mł. insp. Leszkiem Ciarkowskim i Starostą Pyrzyckim Wiktorem Tołoczko wręczyli przedstawicielom szkół ponadgimnazjalnych powiatu pyrzyckiego fantomy do nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie.

Tematyka przeprowadzonej w następnej części spotkania prelekcji obejmowała bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w szczególności przyczyny i skutki kolizji i wypadków drogowych. Duży nacisk położony został na problem kierowania samochodem po pijanemu i po zażyciu środków odurzających. Przyszli kierowcy mieli okazję dowiedzieć się, jakie konsekwencje może nieść za sobą nieodpowiedzialność kierowcy samochodu i innych pojazdów.Policjanci opowiedzieli im również o odpowiedzialności karnej za kierowanie pojazdem po alkoholu lub środkach odurzających oraz za spowodowanie wypadku drogowego. Po policjantach głos zabrali przedstawiciele pyrzyckiej Straży Pożarnej, którzy przybliżyli słuchaczom zagadnienia związane z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia drogowego oraz udzieleniem pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym w wypadku osobom.Na koniec uczestnicy mieli możliwość wypróbowania swoich umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej przy użyciu fantoma oraz po wcześniejszym spożyciu czekoladowego batona, poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Z sali Pyrzyckiego Domu Kultury słuchacze udali się na teren Starostwa Powiatowego w Pyrzycach, gdzie mogli skorzystać z symulatora dachowania udostępnionego przez Wojewódzki Ośrodka Ruchu Drogowego oraz symulatora pasów bezpieczeństwa z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj