Wizyty u osób bezdomnych

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Ostatnich kilka dni to ciągły spadek temperatur. Słupek rtęci na termometrach już nie tylko w nocy opada poniżej zera. Nie wszystkim jednak dane jest móc schronić się przed mrozem w domowym zaciszu. Dzisiaj rozpoczęły się kontrole miejsc w których przebywają osoby bezdomne.

Policjanci z Pyrzyc i Lipian wspólnie z przedstawicielami Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i Ośrodków Pomocy Społecznej rozpoczęli w środę kontrole w miejscach przebywania osób bezdomnych. Opuszczone budynki mieszkalne i pomieszczenia gospodarcze, altany na ogrodach działkowych, a nawet prowizoryczne, poskładane z gałęzi i kawałków materiału i folii namioty – w takich miejscach spotkać można osoby na co dzień nie mające domu.

Często są to miejsca nie posiadające żadnej możliwości ogrzewania, albo sposób w jaki są ogrzewane stwarza niebezpieczeństwo zaprószenia ognia lub zaczadzenia. Osoby zamieszkujące w takich miejscach, aby przetrwać najtrudniejszy okres w roku potrzebują pomocy. Dlatego też pyrzyccy policjanci wspólnie z przedstawicielami innych służb odpowiedzialnych za niesienie pomocy rozpoczęli w środę odwiedziny u osób bezdomnych, aby sprawdzić czy i jak przygotowane są do nadchodzącej zimy, udzielić takim osobom niezbędnego wsparcia i informacji o możliwości przetrzymania najcięższego czasu w schroniskach.

W trakcie kilku najbliższych dni zaplanowano takie wizyty we wszystkich znanych służbom miejscach pobytu osób bezdomnych na terenie powiatu pyrzyckiego, tak aby nikt nie pozostał bez niezbędnej pomocy, i aby nadchodząca zima nie była dla nikogo ostatnią.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj