Wieczorna przejażdżka nieletnich zakończona w szpitalu

 

Wczorajsza przejażdżka motorowerem dwójki nastolatków zakończyła się szpitalu. W wyniku utraty panowania nad pojazdem, zjechali z drogi i uderzyli w ogrodzenie jednej z posesji w Mielęcinie.

 Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w Mielęcinie na drodze w kierunku miejscowości Sitno. Na miejscu zdarzenia policjanci zastali dwójkę nastolatków. 14 – latek oświadczył, że on kierował motorowerem, w pewnym momencie nagle stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi na pobocze i uderzył w ogrodzenie z drzewek choinkowych jednej z posesji.

 W rozmowie z nastolatkami policjanci wyczuli delikatną woń alkoholu od 16 – latki ale na pytanie czy spożywała jakiś alkohol kategorycznie zaprzeczyła. Ustalili, że chłopak nie posiada uprawnień do kierowania motorowerem, a pojazd którym się poruszali pożyczył od kolegi. Jak się okazało para nastolatków podczas jazdy nie korzystała z kasków ochronnych. W wyniku zdarzenia nieletni zostali przewiezieni do szpitala w Szczecinie z urazami głowy i licznymi otarciami naskórka.

 W toku dalszych czynności w związku z wypadkiem nastolatków ustalono, że kierującym motorowerem wcale nie był chłopak, tylko jego koleżanka. Po wykonaniu badań okazało się również, że nastolatka w organizmie miała ponad 1,5 promila alkoholu. Z uwagi na doznane obrażenia 16 – letnia kierująca motorowerem spędzi kilka najbliższych dni w szpitalu, gdy jej kolega opuści już szpital.

   Sprawą nieletnich zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich w Stargardzie Szczecińskim.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj