Weekend tragiczny w skutkach

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

W ciągu ostatniego weekendu na naszych drogach doszło do trzech wypadków. W wyniku zdarzeń drogowych jedna osoba poniosła śmierć a trzy zostały ranne.

W piątek około godziny 22.00 na drogach powiatu doszło do dwóch wypadków. Pierwsze zdarzenie miało miejsce na drodze Łozice-Rokity, gdzie kierujący osobowym mercedesem jadąc na prostym odcinku drogi, podczas wykonywania manewru wymijania, w celu uniknięcia zderzenia z jadącym przeciwnym pasem ruchu motocyklem, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, a następnie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia kierujący samochodem doznał urazu kręgosłupa i został przewieziony do szpitala.

Do drugiego zdarzenia doszło także w piątek,  między miejscowościami Gardziec a Warszyn. Kierujący samochodem Mitsubishi na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącą Mazdę. W wyniku uderzenia pojazd zjechał ma pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy, badanie wykazało niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie. W wyniku zdarzenia 16-letnia pasażerka Mazdy z urazem głowy została przewieziona do szpitala w Barlinku. Sprawcę wypadku z obrażeniami twarzy przewieziono do szpitala w Choszcznie.

Do najbardziej tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę na drodze S3. Kierujący motocyklem marki Honda z niewyjaśnionych dotąd przyczyn wjechał w tył jadącego tym samym pasem ruchu samochodu osobowego marki Skoda. W wyniku zderzenia kierujący motocyklem i jego pasażerka przekoziołkowali w powietrzu. 38-letnia mieszkanka Szczecina poniosła śmierć na miejscu. Nieprzytomny kierowca motocykla-mieszkaniec Myśliborza, został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Szczecinie.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i rozsądek. Pozostał nam ostatni miesiąc wakacji. Jest to czas wyjazdów i powrotów, a zatem wzmożonego ruchu na drogach. Zdarzenia ostatniego weekendu, które miały miejsce na naszym terenie pokazują, jak niewiele potrzeba aby doszło do nieszczęścia. Nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego, brawura kierujących oraz nadmierna prędkość mogą skończyć się tragicznie. Dbajmy zatem o życie i zdrowie swoje, jak i innych uczestników ruchu.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj