Wakacje na półmetku

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Za nami już połowa tegorocznych wakacji. Jak pokazują policyjne statystyki, do tej pory hasło "Bezpieczne Wakacje” jest jak najbardziej aktualne.

Codzienny wysiłek pyrzyckich policjantów w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu pyrzyckiego oraz osobom, które przebywają u nas gościnnie przynosi wymierne efekty.

Na drogach powiatu pyrzyckiego od rozpoczęcia wakacji nie nie doszło do wypadku, w którym ktoś stracił życie. W lipcu doszło do dwóch wypadków w których ranne zostały 2 osoby, oraz do 13 kolizji drogowych. Zwiększona ilość policyjnych kontroli skutecznie studzi zapały kierowców. Choć oczywiście nie wszystkich. Policjanci ruchu drogowego nałożyli na kierujących łącznie 370 mandatów karnych za popełnione wykroczenia, z czego aż 273 za przekroczenie dozwolonej prędkości. W trakcie kontroli przebadali ponad 750 kierujących na zawartość alkoholu ujawniając 14 nietrzeźwych kierujących, z których 12 pojazdami mechanicznymi. Zatrzymali też 59 dowodów rejestracyjnych pojazdów z powodu braku aktualnych badań technicznych pojazdu lub usterek technicznych.

Dowody rejestracyjne musieli policjantom oddać między innymi kierowcy trzech autokarów, którymi miały podróżować dzieci na wakacyjny wypoczynek. Policjanci nie dopuścili do ruchu kolejno podstawianych przez przewoźnika trzech autokarów z powodu wycieków płynów eksploatacyjnych, braków w obowiązkowym wyposażeniu oraz niesprawnego układu kierowniczego. Dopiero czwarty autokar okazał się w pełni sprawny i po niemal ośmiu godzinach oczekiwania dzieci mogły bezpiecznie pojechać na wakacje.

W trakcie codziennej służby policjanci systematycznie kontrolują też miejsca wypoczynku nad wodą na terenie całego powiatu pyrzyckiego. Szczególnym kontrolom obejmowane są tzw. dzikie kąpieliska. Do chwili obecnej nie odnotowano żadnego przypadku utonięcia lub innego wypadku na wodzie i na brzegu. Nie było też przypadków pozostawienia dzieci nad wodą bez należytej opieki.

Sierpień będzie miesiącem kontynuacji policyjnych działań. Wszystko po to, aby po zakończeniu sezonu letniego można było powiedzieć "to był naprawdę bezpieczne wakacje”.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj