Wakacje!!!

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Czekali cały rok na to, by w ostatnich dniach czerwca móc rzucić szkolny plecak w kąt. W końcu się doczekali. Za nami pierwszy tydzień wakacyjnego wypoczynku. Jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem, czyli bezpiecznie.

Już od początku czerwca przedstawicielka pyrzyckiej Komendy Policji wspólnie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej i Straży Gminnej odwiedzała dzieci ze szkół podstawowych na terenie całego powiatu pyrzyckiego. W trakcie spotkań z dziećmi prowadzone były rozmowy na temat tego, jak w bezpieczny sposób czas wolny od nauki spędzić nad wodą, na podwórku czy nawet w domu, jak zachować się w kontaktach z nieznajomym dorosłym, czy z bezpańskim zwierzęciem. Wszystko po to, aby całe i zdrowe mogły wrócić we wrześniu do szkoły.

Spotkania w szkołach to tylko część zadań jakie stawia sobie Policja by zapewnić młodzieży szkolnej bezpieczny wypoczynek. W trakcie trwania wakacji systematycznie kontrolowane będą wszystkie akweny wodne znajdujące się w powiecie pyrzyckim, w szczególności tzw dzikie kąpieliska, gdzie często kąpią się dzieci bez opieki dorosłych. A to przede wszystkim rodzicom powinno leżeć na sercu dobro i bezpieczeństwo ich dzieci. Dlatego w tym miejscu apelujemy do rodziców by przypominać swym pociechom na co dzień zasady bezpieczeństwa, by w prawidłowy sposób sprawować nad nimi opiekę, przede wszystkim by wiedzieć co, gdzie i z kim robi ich dziecko.

Przypominamy również o możliwości dokonywania kontroli autokarów wiozących dzieci na wycieczki. Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego pyrzyckiej Komendy Policji szczegółowo skontrolują zarówno sam autokar pod kątem stanu technicznego i dokumentacji, jak i kierującego pod kątem uprawnień i stanu trzeźwości. Autokar do kontroli należy zgłosić najlepiej dwa lub trzy dni przed przed planowanym wyjazdem telefonicznie pod nr 91 577 95 11, 91 577 95 70, lub pisemnie na adres Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach.

Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych, pełnych przygód i przede wszystkim bezpiecznych dwóch miesięcy odpoczynku.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj