W zamian za dług, zabrali łańcuszek

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na poczet wierzytelności zabrali 19 – latkowi złoty łańcuszek. Obu mężczyznom grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W ubiegłą niedzielę tj. 5 października oficer dyżurny pyrzyckiej komendy odebrał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości pod Pyrzycami dwóch 30 – latków uderzyło młodego mężczyznę zmuszając go do oddania długu. Sprawcy w celu wymuszenia wierzytelności w postaci 150 złotych, zabrali 19 – latkowi złoty łańcuszek i nie chcieli oddać. Gdy poprosił o zwrot biżuterii powiedzieli, że dopóki nie odda długu nie zwrócą mu łańcuszka .

Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol policji, który zatrzymał sprawców. Jak się okazało obaj mężczyźni byli w stanie nietrzeźwości. Po poddaniu ich badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 30 – latkowie mają po ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu, po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty i złożyli wyjaśnienia.

Prokurator Rejonowy w Pyrzycach na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym. Mężczyznom za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj