W fotelikach bezpiecznie do przedszkola

Ponad 320 kierowców sprawdzili pyrzyccy policjanci pod kątem trzeźwości oraz prawidłowego przewożenia dzieci w samochodach. Wszyscy kontrolowani kierowcy byli trzeźwi, każde dziecko do przedszkola bezpiecznie przyjechało w foteliku. Taki był przebieg środowych działań "Trzeźwy poranek" w Pyrzycach.

To już kolejny raz pyrzyccy policjanci, w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, środowego poranka przystąpili do działań, których głównym celem było wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących. Tym razem zlokalizowano cztery punkty kontrolne na ulicach Pyrzyc i Lipian, jak również w rejonach przedszkoli przy ul. Zabytkowej, Narutowicza oraz w Brzeźnie. Policjanci również bacznie przyglądali się, w jaki sposób dorośli przewożą swoje pociechy w samochodach, przypominając jednocześnie o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To bez wątpienia sukces nas wszystkich, gdyż po sprawdzeniu ponad 320 kierowców, w żadnym przypadku nie stwierdzono nietrzeźwych kierujących. Takie sytuacje jasno obrazują nam, że pyrzyczanie są odpowiedzialni i bardzo poważnie dbają o nasze wspólne bezpieczeństwo, czego serdecznie gratulujemy!

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka jest przestępstwem, za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i nawet dożywotnia utrata prawa jazdy, dlatego stosujmy się do prostej zasady: Piłeś - nie jedź! Jedziesz – nie pij!

Autor: Mariusz Rojek /MR
Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj