Uwaga na zabójczy alkohol !!

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Około 100 tysięcy butelek z podrabianym spirytusem trafiło na polskie targowiska, do restauracji i pubów. Izba Celna w Łodzi rozbiła właśnie potężny gang zajmujący się nielegalnym handlem alkoholu. Bandyci są już w aresztach, ale spirytus wyprodukowany przez szajkę może być praktycznie wszędzie. Może pojawić się też na terenie powiatu pyrzyckiego.

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach


Metanol, chlor do czyszczenia urządzeń, a nawet podpałka do grilla oraz nafta, eter i benzyna! Ta przerażająca lista składników chemicznych może znajdować się w niepozornej plastikowej butelce spirytusu z żółtą nakrętką! Wypicie takiej trucizny grozi śmiercią!

Gangsterzy robili alkohol ze skażonego spirytusu w obskurnych budynkach m. in. w Łodzi i Aleksandrowie Łódzkim. Zatrzymano 12 osób, 10 trafiło do aresztu. Specjaliści przestrzegają: wódka kupowana na bazarach, z "lewego” obiegu może być śmiertelnie niebezpieczna Część nielegalnej produkcji została już zabezpieczona. Czy spirytus był właściwie oczyszczony ?

W "lewej” wódce, jak alarmują specjaliści, można znaleźć zanieczyszczenia mechaniczne: szkło, sznurek czy zawiesinę i chemikalia zagrażające życiu. Najgroźniejszy z nich jest metanol, ale mogą się tam znajdować także substancje chemiczne wykorzystywane do odkażania alkoholu. Dla naszego bezpieczeństwa powinniśmy kupować alkohol tylko z pewnego źródła. Nielegalny alkohol trafia na rynki, targowiska, ale prawdopodobnie także do lokali gastronomicznych.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj