Uwaga na podejrzane breloczki

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Osoby trudniące się przestępczym procederem stosują coraz bardziej wyszukane i zaawansowane technicznie metody kradzieży lub oszustw. W ostatnim czasie przestępcy wymyślili sposób który powoduje że sami zapraszamy złodzieja do swojego domu.


Często na terenach parkingów dużych centrów handlowych, stacji paliw lub na ulicach miast spotkać można osoby oferujące do sprzedaży różnego rodzaju towary typu perfumy, płyty CD itp. Niejednokrotnie osoby te w zamian za dokonanie zakupu oferowanego przez nich towaru, proponują niewielki darmowy prezent. Jednym z takich darmowych "bonusów” może być breloczek dopinany do kompletu kluczy do samochodu lub do mieszkania. I tu pojawia się nowa metoda działania przestępców. Oferowane w prezencie breloczki mają wbudowane urządzenie elektroniczne, które wysyłając odpowiedni sygnał, pozwala złodziejowi namierzać miejsce pobytu mieszkańców domu i pod ich nieobecność spokojnie plądrować mieszkanie. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń Policji, takim procederem trudnią się osoby pochodzenia rumuńskiego.
Policjanci apelują, aby pod żadnym pozorem nie przyjmować od nikogo tego rodzaju "prezentów”. Szczególną uwagę zwracajmy na przedmioty jakie do domu przynoszą nasze dzieci uczulając je jednocześnie, żeby od nikogo obcego nie przyjmowały breloczków, lub też innych przedmiotów.Autor: KPP w Pyrzycach
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj