Uwaga na fałszywego pracownika zakładu energetycznego

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach informuje, że w dniu wczorajszym tj. 27 marca 2014 r. na terenie Pyrzycach doszło do kradzieży pieniędzy przy wykorzystaniu metody "na pracownika ...”

Tym razem mężczyzna podający się za pracownika zakładu energetycznego, pod pretekstem dokonania kontroli liczników elektrycznych i pomiarów napięcia w gniazdach elektrycznych w mieszkaniu nakłonił 63 letnią właścicielkę do wpuszczenia go do mieszkania. Tam pozorując wykonywanie pomiarów poprosił o pomoc w tych czynnościach właścicielkę mieszkania, a sam udał się do innego pomieszczenia i wykorzystując chwilową nieuwagę kobiety dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 2 tys. złotych, po czym opuścił mieszkanie.

Sprawca to mężczyzna w wieku około 40 – 45 lat szczupły , twarz okrągła policzki pyzowate, włosy jasny blond krótkie obcięte na jeża , lekko łysiejący na przedzie głowy, ubrany był w bluzę ortalionową koloru niebieskiego zapinaną na zamek błyskawiczny i zielone robocze spodnie.


Pomimo wielokrotnych policyjnych apeli o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami obcymi w dalszym ciągu co pewien czas docierają do policjantów sygnały o podejmowanych przez sprawców próbach kradzieży i oszustw przy wykorzystaniu naszej łatwowierności. Niestety tym razem sprawca zadziałał skutecznie.

Policjanci apelują po raz kolejny, aby nie wpuszczać do mieszkania nikogo obcego przed upewnieniem się o prawdziwości powodu jego wizyty i potwierdzeniem tożsamości. Każdy pracownik wykonujący czynności zawodowe poza siedzibą firmy powinien posiadać przy sobie legitymację służbową, i przed wpuszczeniem takiej osoby do domu mamy prawo ją wylegitymować. W przypadku wątpliwości co do czystych intencji takiej osoby lub podobnych próbach oszustw podejmowanych przez sprawców, prosimy niezwłocznie informować o tym Komendę Powiatową Policji w Pyrzycach telefonicznie pod numer 997 lub 112.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj