Uciekał przed policją i zebrał 45 punktów karnych za jednym razem

Będąc w stanie po użyciu alkoholu, uciekał na motocyklu przed policją po drodze popełniajac szereg wykroczeń w rezultacie stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Za popełnione wykroczenia zebrał 45 punktów karnych, teraz odpowie przed sądem.

Wczoraj popołudniu policjanci pyrzyckiej drogówki podjęli pościg ulicami miasta wobec kierującego motocyklem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna po zorientowaniu się, że sygnały do zatrzymania podawane przez patrol policji dotyczą jego osoby gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać ulicami Pyrzyc po czym skierował się na wyjazd z miasta w stronę Stargardu Szczecińskiego.

Jadąc drogą wojewódzką W 106 zjechał z niej w kierunku miejscowości Brzeźno następnie Ryszewa, w tym miejscu policjanci prowadzący pościg za motocklistą stracili go z pola widzenia. Kontynuując pościg jadąc drogą w stronę miejscowości Turze, na łuku drogi właśnie przed tą miejscowością zauważyli na przydrożnym polu leżący motocykl. Obok motocykla leżał mężczyzna, którego noga była przygnieciona przez jednoślad. Policjanci pomogli kierujacemu wydostać się spod pojazdu i wezwali Ratownictwo Medyczne.

Na miejscu mężczyzna został poddany badaniu stanu trzeźwości i jak się okazało znajdował się on w stanie po użyciu alkoholu. Na miejscu zdarzenia zatrzymane zostało prawo jazdy 31 – letniego kierujacego oraz poinformowano go o skierowaniu wniosku do sądu rejonowego za popełnione wykroczenia. Mężczyna z niegroźnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. 

31 – letni mieszkaniec naszego powiatu podczas ucieczki popełnił szereg wykroczeń m.in. wyprzedzał na skrzyżowaniu czy przejściu dla pieszych. Ponadto okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania jednośladami. Swoim zachowaniem spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za popełnione wykroczenia łacznie uzbierał 45 punktów karnych i odpowie za nie przed sądem.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj