Tytoń i alkohol bez akcyzy

Policjanci z Pyrzyc zatrzymali 33 letniego mieszkańca Lipian, który w piwnicy przechowywał nielegalny spirytus i tytoń. Wstępne wyliczenia wykazały, że mężczyzna naraził budżet państwa na stratę około 9 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego.

W czwartek dyżurny pyrzyckiej jednostki policji otrzymał anonimową informację na telefon alarmowy, że jeden z mieszkańców Lipian wnosi do domu podejrzanie wyglądające pakunki. Dyżurny we wskazane miejsce skierował umundurowanych policjantów. Ci w trakcie czynności w jednym z pomieszczeń piwnicznych domu ujawnili łącznie ponad 100 litrów spirytusu w plastikowych bańkach, oraz około 20 kilogramów tytoniu w parcianym worku. Policjanci zabezpieczyli towar i zatrzymali mężczyznę, po czym doprowadzili go do Komendy w Pyrzycach. Jak wstępnie wyliczono, mężczyzna swoim działaniem naraził skarb państwa na stratę ponad 9 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego.

33 latek usłyszał zarzut posiadania wyrobów akcyzowych w postaci spirytusu i tytoniu w ilościach wskazujących na zamiar wprowadzenia ich do obrotu. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy jednocześnie tłumacząc, że zarówno spirytus jak i tytoń posiadał na własny użytek.

Za popełnione przestępstwo Kodeks Karny Skarbowy przewiduje wysoką grzywnę i do 3 lat pozbawienia wolności.Autor: SD
Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

Komentarze2014-02-27 20:13:54
#1

~adax
Jak zwykle to pierdolona ojczyzna polska.koleś chciał sobie zarobić, teraz ma przesrane. Policja się wykazała. Ale ilość....cała polska by się upiła...szkoda że nie zauważyli tego tira z lewym ruskim spirytusem i fajkami....a może dostają działkę żeby nic nie widzieli....ciesze się że nie mieszkam w Polsce...szkoda gadać.pozdrawiam wszystkich

Apteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj