Tytoń bez akcyzy

Kryminalni z pyrzyckiej komendy ujawnili wyroby akcyzowe nieopodal Pyrzyc. Zabezpieczono krajankę tytoniową i spirytus o wartości uszczuplenia podatku akcyzowego na kwotę niemal 10 tysięcy złotych. 

Pyrzyccy policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej w Szczecinie w miniony piątek tj. 28 listopada udali się do niewielkiej miejscowości pod Pyrzycami, gdzie jak wynikało z wcześniejszych informacji jeden z mieszkańców wprowadza do obrotu gospodarczego nielegalne wyroby akcyzowe. Na miejscu zastali 58 – letniego mężczyznę, który dobrowolnie wydał wyroby akcyzowe w postaci krajanki tytoniowej oraz spirytusu. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli niemal 14 kilogramów suszu tytoniowego oraz 1,5 litra alkoholu niewiadomego pochodzenia. Łączna wartość uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosła prawie 10 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa. Mężczyzna tłumaczył, że przy użyciu tytoniu rozlicza się z pracownikami, którzy pomagają mu w gospodarstwie.

 

   W związku z zabezpieczeniem w takiej ilości wyrobów nieposiadających znaków akcyzy skarbowej 58 – letni mężczyzna odpowie za przestępstwo z przepisów kodeksu karno – skarbowego przed sądem.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj