Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
W czwartek 18 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Pyrzycach odbyły się powiatowe eliminacje XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zwycięzcy będą reprezentować powiat pyrzycki w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim.

Eliminacje powiatowe zorganizowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Pyrzycach i Komendę Powiatową Policji w Pyrzycach. W organizacji brali też udział funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach. Do udziału w konkursie zgłosiło się 9 szkół podstawowych i 6 gimnazjalnych, oraz gościnnie jak co roku swoje drużyny wystawiły też szkoły z Bani. Zawody składały się z czterech etapów. Rywalizację rozpoczął test wiedzy teoretycznej z zakresu ruchu drogowego, z którym uczestnicy bardzo sprawnie sobie poradzili.

Po teorii przyszła pora na praktyczne wykorzystanie wiedzy. Uczniowie wsiedli na rowery, aby pokonać jak się okazało bardzo wymagający tor przeszkód. Kolejnym etapem rywalizacji była pomoc przedmedyczna, gdzie uczniowie pod fachowym okiem pyrzyckich strażaków sprawdzali swoje umiejętności niesienia pomocy potrzebującym. Całość zawodów kończyła jazda po miasteczku ruchu drogowego, gdzie uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością poruszania się po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Nad przestrzeganiem przepisów w trakcie próby w miasteczku czuwali funkcjonariusze pyrzyckiej Komendy Policji.

Po podliczeniu punktów uzyskanych przez uczestników turnieju przyszła pora na ogłoszenie zwycięzców. I tak w kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Jesionowie, przed Szkołą Podstawową w Żukowie i Szkołą Podstawową w Brzesku, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna Publicznego Gimnazjum w Przelewicach przed Zespołem Szkół w Bielicach i Zespołem Szkół w Warnicach.

Indywidualnie w kategorii szkół podstawowych najlepszy wynik uzyskał Jakub Skawińskize Szkoły Podstawowej w Jesionowie przed swoim kolegą z drużyny Kacprem Skawińskim oraz Adrianem Gajewskim ze Szkoły Podstawowej w Brzesku. W kategorii szkół gimnazjalnych wszystkie trzy miejsca na podium wywalczyli uczniowie Publicznego Gimnazjum w Przelewicach. Zwycięzcą okazał się Michał Kotarski, drugie miejsce zajął Jakub Kwiatkowski a trzecie Maciej Biskup.

Zwycięzcy turnieju z rąk Wicestarosty Pyrzyckiego Roberta Betyny, Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach mł. insp. Leszka Ciarkowskiego, Wójta Gminy Warnice Anny Hackiewicz Gębskiej oraz Dyrektora WITiK Starostwa Powiatowego w Pyrzycach Jarosława Stankiewicza otrzymali puchary i wartościowe nagrody. Stanowiące nagrody za pierwsze miejsca rowery zostały też oznakowane przez policjanta i zostaną umieszczone w policyjnym systemie GRAWER.

Teraz pora, aby godnie zaprezentować powiat pyrzycki w eliminacjach turnieju na szczebli wojewódzkim, które odbędą się w dniach 9 - 10 maja 2013r w Szczecinie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w walce na wyższym szczeblu !

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj