Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
We wtorek 6 maja w Publicznym Gimnazjum w Przelewicach uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych walczyli w powiatowych eliminacjach XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zwycięzcy będą reprezentować powiat pyrzycki w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim.

Eliminacje powiatowe zorganizowane zostały przez Komendę Powiatową Policji w Pyrzycach i Starostwo Powiatowe w Pyrzycach. W organizacji brali też udział funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach. Do udziału w konkursie zgłosiło się 10 szkół podstawowych i 5 gimnazjalnych. Zawody składały się z czterech etapów. Rywalizację rozpoczął test wiedzy teoretycznej z zakresu ruchu drogowego, z którym uczestnicy bardzo sprawnie sobie poradzili.

Po teorii uczniowie już na rowerach musieli zmierzyć się z bardzo wymagającym torem przeszkód. Kolejnym etapem rywalizacji była pomoc przedmedyczna, gdzie uczestnicy pod fachowym okiem pyrzyckich strażaków sprawdzali swoje umiejętności niesienia pomocy potrzebującym. Całość zawodów kończyła jazda po miasteczku ruchu drogowego, gdzie uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością poruszania się po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Nad przestrzeganiem przepisów w trakcie próby w miasteczku czuwali funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego pyrzyckiej Komendy Policji.


Po podliczeniu punktów uzyskanych przez uczestników turnieju przyszła pora na ogłoszenie zwycięzców. I tak w kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Żukowie, przed Szkołą Podstawową w Jesionowiei Szkołą Podstawową w Okunicy, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna Publicznego Gimnazjum w Przelewicach przed Społecznym Gimnazjum w Pyrzycach i Zespołem Szkół w Kozielicach.

Indywidualnie w kategorii szkół podstawowych najlepszy wynik uzyskał Paweł Bochan - Bochanowicz ze Szkoły Podstawowej w Żukowie, a w kategorii szkół gimnazjalnych zwycięzcą okazał się Jakub Skawiński z Publicznego Gimnazjum w Przelewicach.

Zwycięzcy turnieju z rąk między innymi Starosty Pyrzyckiego Wiktora Tołoczko i Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach nadkom. Krzysztofa Dębińskiego otrzymali puchary i wartościowe nagrody. Teraz pora, aby godnie zaprezentować powiat pyrzycki w eliminacjach turnieju na szczebli wojewódzkim. Gratulujemy i powodzenia !

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj