Traktorem po pijanemu i na zakazie

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Średnio nieco ponad jednego kierowcę pojazdu mechanicznego dziennie zatrzymują pyrzyccy policjanci. Miniony weekend zakończył się dla czterech osób odebraniem prawa jazdy i wszczęciem postępowania o przestępstwo kierowania pojazdem w tanie nietrzeźwości. Rekordowym wynikiem "pochwalić się” może 60 letni traktorzysta, który właśnie traktorem jechał wraz z żoną pomimo ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Już w piątkowe popołudnie w Lipianach policjanci tamtejszego Komisariatu zatrzymali do kontroli kierującego traktorem rolniczym. W pojeździe oprócz kierowcy przebywała też jego o trzy lata młodsza żona. Już pierwsze słowa zamienione w trakcie kontroli z "traktorzystą” dały policjantom powód do przypuszczeń, że nie powinien on w tym stanie poruszać się po drodze. Potwierdził to wynik przeprowadzonego badania, czyli niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie. 60 latek nie okazał też policjantom prawa jazdy, gdyż jak się okazało w przeszłości był już zatrzymywany za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co sąd w lutym tego roku nałożył na niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do pyrzyckiej komendy, gdzie wynik kolejnego badania na dokładniejszym urządzeniu wyniósł dokładnie 2,68 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu w policyjnej izbie zatrzymań w sobotę 60 latek usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i naruszenia sądowego zakazu kierowania pojazdem mechanicznym, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Nie mniej szokująca niż pijanego 60 latka jest postawa jego żony, która pozwoliła mężowi kierować traktorem doskonale zdając sobie sprawę z jego stanu trzeźwości.

Jeszcze tego samego dnia, również w Jesionowie mundurowi zatrzymali kierującego osobowym audi 32 latka, który w organizmie posiadał prawie promil alkoholu. W sobotę zostało zatrzymanych również dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami. Jeden z nich, 46 latek kierujący osobowym VW Golfem, w organizmie posiadał niemal 2,5 promila.

Od początku czerwca na drogach powiatu pyrzyckiego policjanci zatrzymali łącznie 14 nietrzeźwych kierowców. Są wśród nich także nietrzeźwi rowerzyści.Kilka ostatnich, upalnych dni sprzyjało organizowaniu wszelkiego rodzaju rodzinnych i nie tylko spotkań przy grillu, gdzie najczęściej takim spotkaniom towarzyszy alkohol w różnej postaci. Jednak jak widać część imprezowiczów woli ryzykować życie i zdrowie własne i innych osób, niż poświęcić na dotarcie do domu trochę więcej sił i czasu.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj