Tragiczne wypadki na drogach powiatu pyrzyckiego

Nadmierna prędkość, brawura i alkohol to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, tak aby do domu wrócić bezpiecznie.

Na drogach naszego powiatu tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy doszło do kilku tragicznych wypadków. W sumie w trzech wypadkach zginęło, aż pięć osób. Policjanci wraz z Prokuraturą Rejonową wyjaśniają okoliczności zdarzeń i apelują o rozwagę za kierownicą.

W lipcu śmierć wskutek wypadku poniósł 21 - letni mężczyzna, który w jednej z miejscowości powiatu pyrzyckiego kierując samochodem osobowym maki Mercedes przy dobrych warunkach atmosferycznych w wyniku niedostosowania prędkości uderzył w drzewo.


W wyniku wypadku, który miał miejsce 8 sierpnia w godzinach nocnych pomiędzy miejscowościami Obryta – Wierzbno śmierć poniosły dwie osoby a dwie zostały ranne. 32 -letni kierujący samochodem BMW również nie dostosował prędkości i na łuku drogi uderzył w drzewo.

Ostatni tragiczny wypadek jaki zdarzył się w ubiegłą niedzielę 20 września miał miejsce na drodze W 122 pomiędzy miejscowościami Żuków – Ukiernica. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 21 – letni kierowca BMW oraz 17 – letnia pasażerka. Z niewyjaśnionych przyczyn samochód osobowy na prostym odcinku drogi zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Policjanci na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ślady oraz przeprowadzili czynności dochodzeniowo-śledcze, które pozwolą ustalić dokładne okoliczności wypadku.

W 2015 roku do chwili obecnej na drogach naszego powiatu odnotowano 12 wypadków drogowych, w których 8 osób poniosło śmierć i 10 osób zostało rannych. Ponadto odnotowano 141 innych zdarzeń drogowych. Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność! Drodzy kierujący po raz kolejny przypominamy!!! Miejcie na uwadze bezpieczeństwo własne, a w szczególności innych uczestników ruchu drogowego. Do tragedii naprawdę niewiele potrzeba.



Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

Komentarze



Apteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj