STOP – pijanym kierowcom

KPP w Pyrzycach

Pomimo wielu apeli i konsekwencji wiążących się z kierowaniem na podwójnym gazie, pyrzyccy policjanci tylko w trakcie ostatniej doby zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Nieodpowiedzialni kierujący wykazujący się kompletnym brakiem rozsądku będą eliminowani z naszych dróg.

Mówimy „Stop Pijanym Kierowcom”, bo to właśnie oni są problemem na naszych drogach. Osoby decydujące się na jazdę po alkoholu wykazują się lekkomyślnością i skrajną nieodpowiedzialnością. Każde podejrzane zachowanie kierujących i każda informacja od innych uczestników ruchu spotka się z reakcją policjantów, po to aby było bezpieczniej i nie dochodziło do tragedii przez nietrzeźwych kierujących.

Wczoraj już po godzinie 7:00 rano policjanci z pyrzyckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Opel, za kierownicą którego siedziała 57 - letnia kobieta, mieszkanka jednej z miejscowości powiatu pyrzyckiego. Badanie urządzeniem kontrolno-pomiarowym wykazało u kobiety ponad promil alkoholu w organizmie. A dzisiaj zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pomimo stanu nietrzeźwości kierowali pojazdami. Kierujący samochodem marki Audi, 32 letni mężczyzna jechał po drodze publicznej mając ponad promil alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał 27 – latek w Pyrzycach, który kierował motorowerem mając niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Całej trójce udaremniono dalszą jazdę i zatrzymano w policyjnym areszcie. Wszystkim zatrzymano również prawo jazdy, a wkrótce odpowiedzą przed sądem za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar dokonano zabezpieczenia majątkowego.

Drodzy kierujący po raz kolejny przypominamy!!! Miejcie na uwadze bezpieczeństwo własne, a w szczególności innych uczestników ruchu drogowego. Do tragedii naprawdę niewiele potrzeba. Zastanówcie się czy warto ryzykować życie własne i innych osób.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj